גלגולו של מכתב: 46 שנים אחרי ששלח הקצין סגן שמואל בוטנרו ז"ל, שנפל במלחמת יום כיפור, מכתב להוריו, קיבלה השבוע אותו השבוע בתו רות המתגוררת בהוד השרון.
רות, בתו של שמואל בוטנרו ז"ל ויוסף גילרות, בתו של שמואל בוטנרו ז"ל ויוסף גיל
רות, בתו של שמואל בוטנרו ז"ל ויוסף גיל
(צילום: פרטי)
מכתב ששלח שר הבטחון משה דיין להוריו של קצין צה"ל שנפל בקרב ב-1974 בגיל 26, כמה חודשים לאחר מלחמת יום כיפור, לא הגיע אליהם מעולם והם גם לא ידעו על קיומו.
במכתב נרשם: "גברת ליצ'י ומר אברהם בוטנרו היקרים, הרשו לי להשתתף באבלכם בהילקח מכם שמואל ז"ל. סגן שמואל בוטנרו ז"ל נתן את חייו למען מולדתו. הוא נפל בחזית הצפון בעת הפגזת אויב. שמואל ז"ל שירת בצנחנים, יחידה 582. הוא היה קצין אחראי, בעל תפיסה, ידע ויוזמה. אהוד על הכל. זכרו הינו קודש ונצרנו בלבנו. יהא זכרו ברוך. משה דיין, רב אלוף (מיל.) שר הביטחון".
מכתבו של שר הבטחון להורים השכוליםמכתבו של שר הבטחון להורים השכולים
מכתבו של שר הבטחון להורים השכולים
(צילום: פרטי)
על פי הדיווח ב"ידיעות אחרונות" של הכתב איתמר איכנר, יוסף גיל אספן מסמכים שביקר בשוק הפשפשים קנה את המכתב הנדיר, איתר את בתו של הקצין שהתייתמה מאביה בגיל שלושה חודשים – ומסר לה אותו.
סגן שמואל בוטנרו ז"לסגן שמואל בוטנרו ז"ל
סגן שמואל בוטנרו ז"ל
(צילום: פרטי)
רות, כיום בת 46, המתגוררת בהוד השרון המנהלת בשנים האחרונות מאבק להכרה ביתומי צה"ל כילדים שכולים לכל ימי חייהם, ולא רק עד גיל 21 כפי שנהוג כיום, התרגשה מאוד מקבלת המכתב ואמרה שמעולם הוא לא הגיע ליעדו. היא סיפרה שגם אמה, אלמנתו של הקצין, התרגשה מאוד לראות את המכתב: "הרגשנו כאילו חזרנו אחורה במנהרת הזמן".