המנוף מעל בנייני המגורים. צילום: באדיבות התושביםהמנוף מעל בנייני המגורים. צילום: באדיבות התושבים
המנוף מעל בנייני המגורים. צילום: באדיבות התושבים
(המנוף מעל בנייני המגורים. צילום: באדיבות התושבים)
תושבי רחוב המשאבים מתארים את חייהם כחרדה קיומית מאז הוקם עגורן צריח מעל שלושה מבני תמ"א 38 שנמצאים ברחוב הגאולה המקביל. "אנחנו חיים בחוסר שקט ובפחד", הם אומרים.
לפני כשבועיים הוצב עגורן מעל שלושה בניינים ברחוב הגאולה בהם מתבצעת תמ"א 38. מדובר בעבודה של חברה יזמית. העגורן מסוג עגורן צריח סוחב עמו משקולת במשקל כמה טון אשר לא נותנת מנוחה לתושבי הרחוב המקביל, רחוב המשאבים, אשר חרדים מהמשקולת המונפת מעל חדר השינה שלהם.
צילום: באדיבות התושביםצילום: באדיבות התושבים
צילום: באדיבות התושבים
(צילום: באדיבות התושבים)
לדברי ליאור חמו, תושב רחוב המשאבים: “אנחנו התושבים קמים כל בוקר בפחד איפה המשקולת נמצאת, האם היא מעלינו או לא. זה פשוט לחיות ברולטה רוסית. זה פשוט תחושה נוראית לשבת בבית ולדאוג ממשקולת של 5 טון שנמצאת מעל החדר שלנו. אני מודאג כי אני יודע שהיא הולכת להיום שם הרבה זמן, עד סיום הפרויקט, לפחות. זה מלחיץ. היו כמה מקרים של עגורנים שהתמוטטו ואנחנו לא רוצים להיות חלק מהסטטיסטיקה.
"מדובר בעגורן שנמצא ממש בלב שכונה חיה ותוססת עם עשרות משפחות שהם למעשה עשרות קורבנות פוטנציאליים. במקומות אחרים מדובר באתרי בנייה ופה העגורנים ממש בקרבת התושבים וזה בלתי נסבל".
צילום: באדיבות התושביםצילום: באדיבות התושבים
צילום: באדיבות התושבים
(צילום: באדיבות התושבים)
התושבים מספרים כי פנו לעירייה ולמפקחי הבנייה וקיבלו תשובה לפיה אין מה לעשות. "בעירייה טוענים כי אין לנו מה לעשות אבל אנחנו חיים בחוסר שקט ובפחד. אנחנו פשוט חיים בחרדות - קמים בבוקר ומסתכלים איפה המנוף נמצא. גם אם יש מפקח בנייה הוא לא נמצא באתר באופן שוטף, העגורן הזה כמו מפרש משוחרר מסתובב ונעמד במקום מסוים רק על פי כיוון הרוח ואנחנו רק יכולים להתפלל שלא ייעצר מעל הבית שלנו".
מעיריית הוד השרון טרם התקבלה תגובה.