מכת פקקים
קניתם דירה בהוד השרון כדי להתרחק מהפקקים באזור תל אביב? אכלתם אותה. הוד השרון פקוקה בדיוק כמו בתל אביב, רמת גן או פתח תקוה. הכבישים בעיר צרים מלהכיל את כמות המכוניות והתושבים. ועוד לא דיברנו על הפקקים המייאשים בדרך לתל אביב על כביש 5 או כביש 4. דרך רמתיים לא התרחבה כבר שנים, אבל מגדלים רבי קומות נבנים שם בכל רגע נתון. לצערנו, לא נראה שיש פתרון לכך באופק.
מכת זיהום אוויר
צילום: יניב בלייכרצילום: יניב בלייכר
צילום: יניב בלייכר
(צילום: יניב בלייכר)
אחת הבעיות הגדולות איתה מתמודדים תושבי הוד השרון היא בעיית שריפת הפסולת בכפרים בסביבה, כמו ג'לג'וליה. שריפת הפסולת מזהמת את האוויר ומי שמרגיש זאת הם בעיקר תושבי היישובים בדרום השרון. בשכונות בהוד השרון ניתן להרגיש לפעמים בריחות לא נעימים ואף מסוכנים לבריאות שנובעים משריפות הפסולת. למזלנו פועלת קבוצת הפעילים "אזרחים למען אוויר נקי" אשר דואגת למיגור התופעה מול הרשויות המקומיות, משרדי הממשלה והמשטרה הירוקה.
מכת מרכז העיר
הוד השרוןהוד השרון
הוד השרון
(הוד השרון)
מרכז העיר הוד השרון בדרך רמתיים נראה כמו לפני 50 שנה: לכלוך, הזנחה, בתים ישנים, חוסר בתשתיות ראויות. תוסיפו לזה גם לא מעט מקרי עבריינות בשעות הערב והלילה ותקבלו מקום שלא נעים להסתובב בו. הגיע הזמן שמרכז העיר הוותיק יחזיר עטרה ליושנה.
מכת ארנונה
צילום: ארכיוןצילום: ארכיון
צילום: ארכיון
(צילום: ארכיון)
רבות דובר על הארנונה הגבוהה מאוד שמשלמים תושבי הוד השרון, ארנונה שמשום מה עולה ועולה מדיי שנה, באישור חברי המועצה. כמו כן מודדים מחברות מדידה מסתובבים בין הבתים ומבצעים מדידה מחדש לשטחי הדירות. מה שמפריע בעיקר לתושבים זו שיטת הגבייה. אם יש לכם מרפסת, מחסן או אפילו גינה משותפת לכל הדיירים בבניין - כנראה אתם משלמים ארנונה גבוהה אפילו יותר מבתים פרטיים.
מכת רשות החנייה
רשות החנייה הוד השרון. צילום: נועה בן צבירשות החנייה הוד השרון. צילום: נועה בן צבי
רשות החנייה הוד השרון. צילום: נועה בן צבי
(רשות החנייה הוד השרון. צילום: נועה בן צבי)
משהו מוזר קורה באגף הזה כי התלונות לגביו לא מפסיקות להגיע. המענה הטלפוני לא היה זמין במשך תקופה ארוכה. אנשים נאלצו להגיע פיזית לאגף ברחוב בן גמלא רק כדי לגלות שמשרדי האגף עברו לרחוב הנגר. ואנחנו שואלים למה אי אפשר לשלם על דו"ח באינטרנט כמו בהרבה רשויות מתקדמות? תושבים רבים התלוננו על הזמן הממושך שלוקח להנפיק תווי חנייה חדשים, ובכלל, למה תווי חנייה בהוד השרון מונפקים בתשלום? החנייה מוגבלת לאזור קבוע ואינה מאפשרת חנייה בכל העיר וכל זה בשונה מערים אחרות רבות. חבל.
מכת ספורט כושל
הפועל הוד השרון. צילום: אסף פרידמןהפועל הוד השרון. צילום: אסף פרידמן
הפועל הוד השרון. צילום: אסף פרידמן
(הפועל הוד השרון. צילום: אסף פרידמן)
צריך להגיד את האמת: תחום הכדורגל והכדורסל הוא לא בדיוק סיבה לגאווה מקומית. הפועל הוד השרון (כדורגל) קבורה עמוק בתחתית ליגה א'. הקבוצה הפסידה 17 פעמים ברציפות, מה שהוביל את המאמן הרביעי במספר, מאז תחילת העונה, לעזוב את הקבוצה. גם מכבי הוד השרון בכדורסל לא מציגה יכולת מי יודע מה העונה. אנחנו מחכים לשיפור, כי מדובר בקבוצות שיש להן פוטנציאל.
מכת גניבת מכוניות
גניבות רכב בהוד השרון. צילום: משטרת ישראלגניבות רכב בהוד השרון. צילום: משטרת ישראל
גניבות רכב בהוד השרון. צילום: משטרת ישראל
(גניבות רכב בהוד השרון. צילום: משטרת ישראל)
בשנה האחרונה דווח על גניבת רכב רבות מחניונים תת קרקעיים בהוד השרון, בעיקר בשכונת 1200. כל זה כאשר "היטלי שמירה" מגולמים בתשלום מס הארנונה. בחודש דצמבר האחרון נגנבו 6 מכוניות וכולם מאותו בניין - גולדה מאיר 3. המשטרה הצליחה לתפוס את ראש חוליית הפורצים וכבר הוגש נגדו כתב אישום. האם השקט יבוא על השכונה? ימים יגידו.
מכת אתרי בנייה
צילומים: באדיבות התושביםצילומים: באדיבות התושבים
צילומים: באדיבות התושבים
(צילומים: באדיבות התושבים)
הוד השרון מתפתחת וגדלה וכחלק מזה איכות החיים נפגעת. או שאנחנו סובלים כל היום מהרעש והלכלוך של הבנייה או שחסרים לנו מקומות חנייה כי החניות שלנו נתפסות על ידי מכולות, או שאנחנו גרים במתחמים מלוכלכים ולא נגישים של אתרי בנייה. אבל יותר מהכל – זה מסוכן וזה מפחיד. מנופים מסתובבים מעל הראשים של הילדים שלנו, משקולות וחפצים כבדים מועברים ממקום למקום על ידי עגורנים בגובה נמוך מדיי וכל זה ללא פיקוח צמוד.
מכת תכנית המתאר
יהיה נעים בעיר במהלך החגיהיה נעים בעיר במהלך החג
יהיה נעים בעיר במהלך החג
(יהיה נעים בעיר במהלך החג)
העובדות מדברות בעד עצמן: כ-1,830 התנגדויות הוגשו נגד תכנית המתאר הר/2050 להוד השרון. הנושא הגיע לבית המשפט המחוזי לעניינים מנהלתיים בזכות עתירתם של פעילי המאבק נגד תכנית המתאר והם גם הגיעו להישג: בית המשפט החליט לקבל את עמדת המתנגדים ואסר על העירייה לפעול למתן תוקף לתכנית המתאר וכן לפרסם את דבר אישורה של התכנית ברשומות ובעיתונות, עד לסיום הדיונים המשפטיים בנושא. אם בית המשפט חושב שמשהו לא בסדר, אז מי אנחנו שנגיד שלא?
מכת ריבוי מתמודדים בבחירות
עיריית הוד השרון. צילום: קובי וולףעיריית הוד השרון. צילום: קובי וולף
עיריית הוד השרון. צילום: קובי וולף
(עיריית הוד השרון. צילום: קובי וולף)
7 מועמדים כבר הכריזו על כוונתם להתמודד בבחירות לראשות העיר 2018, והיד עוד נטויה. ואלה השמות: נוה גור, יואב רוזן, יגאל הררי, אביבה גוטרמן, משה חנוכה, נדב דואני ויפעת קריב. אנחנו סמוכים ובטוחים שהרשימה לא נסגרת כאן ובזמן הקרוב נשמע על מתמודד נוסף ואולי אפילו שניים. זה הרגע לבשר לתושבי הוד השרון: הולכת להיות לנו שנה של פרסומים, כרזות, פוסטרים, הבטחות, פוסטים וכתבות בעיתונות וכן ריבים ולכלוכים של פוליטיקה. כולם רוצים לכבוש לנו את הלב. נקווה שנעשה את הבחירה הנכונה.