אמה שניידר עם הצוות הרפואי והוריה. צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדיםאמה שניידר עם הצוות הרפואי והוריה. צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים
אמה שניידר עם הצוות הרפואי והוריה. צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים
(אמה שניידר עם הצוות הרפואי והוריה. צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים)
אמה שניידר בת השנה ועשרה חודשים מהיישוב אלישמע באזור הוד השרון הגיעה למחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר לרפואת ילדים בעקבות מחלת חום. בעודה מקבלת טיפול במיון קרסו ריאותיה.
הפעוטה הועברה במצב קשה ליחידה לטיפול נמרץ בראשותו של ד"ר אלחנן נחום ומשם ליחידה לטיפול נמרץ לב, בראשותו של פרופ' עובדי דגן. שם חוברה הפעוטה למערכת ECMO אשר מחליפה את פעילות הלב והריאות למשך 68 ימים.
החיבור הממושך למערכת סייע לריאותיה הקטנות של אמה להתאושש, והיא שוחררה לביתה כעבור 103 ימי אשפוז, כאשר הטיפול המקצועי והיעיל הצליח לצמצם למינימום את היקף הסיבוכים הכרוכים בחיבור כה ממושך למערכת.
צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדיםצילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים
צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים
(צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים)
הוריה של אמה הקטנה הודו לצוות הרפואי בהתרגשות: "תודה רבה על שבזכותכם חזרנו הביתה עם ילדה בחיים, הטיפול הרפואי המסור והיעיל שבתנו קיבלה, מחדר המיון, דרך היחידה לטיפול נמרץ ועד לטיפול הממושך ביחידה לטיפול נמרץ לב, הצילו את חייה.
"תודה על טיפול מסור ומקצועי גם בסופי שבוע ובשעות לא שגרתיות. הרגשנו כל הזמן כי הילדה בידיים בטוחות, כי עושים כל שניתן לעשות בשבילה וכי לא מחסירים ממנה דבר. זה מפתיע, מדהים ולא מובן מאליו לקבל יחס ושירות כאלו בבית חולים ציבורי".
צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדיםצילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים
צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים
(צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים)
פרופ' עובדי דגן, מנהל היחידה לטיפול נמרץ חזה ולב במרכז שניידר לרפואת ילדים: "אין ספק כי בזכות ערנות הצוות הרפואי, והימצאותה בבית חולים אשר יש ברשותו מערכת ECMO ומערכות טיפול מתקדמות, ניצלו חייה של הפעוטה. חיבור כה ממושך על מכשיר האקמו הינו נדיר מאוד".