במכתב חריף ונוקב שנשלח אל היועץ המשפטי לעירייה, ירון סולברג, ואל גזבר העירייה, בנימין זיגי, קובלים עמותת בית הספר האנתרופוסופי תמר וועד ההורים שלו, כנגד החלטת העירייה לתקצב את בית הספר ב-93,000 שקלים בלבד לשנת 2018, נמוך משמעותית מזה של שאר בתי הספר הממלכתיים.
לא שווים | צילום אילוסטרציה: pixabayלא שווים | צילום אילוסטרציה: pixabay
לא שווים | צילום אילוסטרציה: pixabay
לטענת העמותה וההורים, ההחלטה בדבר תקצוב בית הספר כלל מגיעה שנתיים אחרי שכבר נקבע בחוק שיש להתייחס אליו כמוסד ממלכתי. על כן, נטען במכתב שהעירייה פועלת בניגוד לחוק מעצם השהיית התקצוב שלו.
עם זאת, עיקר הטענות של העמותה ושל ההורים הם כנגד התקציב הזעום שאושר לה במליאת המועצה האחרונה ב-25.7.18. לטענתם מדובר בסכום זעום המספק את עלויות התחזוקה השוטפות, אך מתעלם מעיקר העלות הנופלת על ההורים, היא שכירות המבנה.
המתמודד לראשות העירייה, נווה גור, המלווה את ההורים במאבקם כתב בפייסבוק:
"בעירייה מסרבים לתקצב את בית הספר, כפי שהיא מחויבת, ובכך מסכנת את קיומו של בית הספר ואת פתיחתו. בישיבת המועצה בחודש האחרון, הנחתה מועצת העיר את הגורמים המקצועיים בעירייה, למצוא פתרון תקצוב נכון ומתאים להפעלת בית הספר בשנת הלימודים 2018 ובכלל. אך ישיבת המועצה, שהיתה אמורה להתקיים - בוטלה".
נוה גור. הגיע למקום לאחר קריאת התושבים | צילום: מטהו של נוה גורנוה גור. הגיע למקום לאחר קריאת התושבים | צילום: מטהו של נוה גור
נוה גור. הגיע למקום לאחר קריאת התושבים | צילום: מטהו של נוה גור
מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "עיריית הוד השרון פועלת על פי הסכם שנחתם בין עמותת בית הספר תמר, העירייה ומשרד החינוך עוד בשנת 2015 ותוקפו ל- 5 שנים, קרי עד לשנת 2020.
"בהתאם, העירייה מתקצבת בסך של מאות אלפי שקלים מידי שנה, החל משנת 2016 עבור פסיכולוגים, סייעות צמודות, שמירה, ביטוח תלמידים ומעבירה באופן שוטף את מלוא התקצוב המתקבל ממשרד החינוך.
"בהתאם להערכות עירונית לקראת פתיחת שנה"ל תשע"ט הוחלט כי העירייה תרחיב את מימון הפעולות עבור ניקיון, גינון ותשלם עבור השימוש בחשמל ומים ותחזוקה שוטפת לחודשים ספטמבר-דצמבר 2018 וזאת עד לסיום בניית תקציב 2019 שיכלול את העלויות במלואן, בכפוף למימוש מתווה ההסדרה על פי משרד החינוך".
פרסום ראשוני: 08:52 , 24.08.18