מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הוד השרון קראה בישיבתה האחרונה לרשות מקרקעי ישראל להפסיק לגרור רגליים ולפעול להסדרת רישום הקרקעות בשכונת גני צבי. המליאה דחתה את אישור תוכנית הבנייה של רמ"י, עד שלא יוסדר רישום הקרקעות בשכונת גני צבי, מהלך שמעוכב כבר עשרות שנים.
1 צפייה בגלריה
שכונת גני צבי. קודם הסדרה אחר כך בנייה
שכונת גני צבי. קודם הסדרה אחר כך בנייה
שכונת גני צבי. קודם הסדרה אחר כך בנייה
( צילום: עיריית הוד השרון)
קראו גם >>>
ראש העירייה, אמיר כוכבי, אמר בדיון לנציג רמ"י: יעד השיווקים של המינהל לא יבוא על חשבון תושבות ותושבים. ניסיונות רשות מקרקעי ישראל להתנער מאחריות ולהמשיך בשיווקי קרקעות, תוך התעלמות מבעיות שרק רמ"י יכולה לפתור, לא יעברו בקלות".
בשכונת גני צבי קיימת בעיה ארוכת שנים של היעדר הוראות איחוד וחלוקה של מגרשים בתב"ע הקיימת ושל בעייתיות ברישום הבעלות על המגרשים.
לאחרונה החלה רשות מקרקעי ישראל בפעולות לקידום תוכנית הר 1307 לבנייה של עשרות יחידות דיור בשכונה. בשל תיעוד מ-2004 הקושר בין תוכנית עתידית ב-1307 לתב"ע הישנה, דרש כאמור ראש העירייה מרמ"י, להפסיק לגרור רגליים בכל הקשור להסדרת רישום הקרקעות, כתנאי לקידום התוכנית.
בדיון בוועדה השתתפו גם תושבי גני צבי ונציג רמ"י.
כוכבי הודיע בסיום הדיון הארוך כי הוא דוחה בשלושה חודשים את הדיון בסוגיה, על מנת להגיע להסכמה בין כל הצדדים המעורבים - עירייה, רמ"י והתושבים. כוכבי ציין שאם לא תושג הסכמה, לא תהיה ברירה אלא לעבור לאפיקים משפטיים. ההחלטה התקבלה פה אחד.