"בכל יום אתם מתעוררים לבית בו חיים הורים דאגנים, אוהבים, 'חופרים', קשים וכל מיני תיאורים מיוחדים שהדבקתם לנו. אותם הורים שמעירים אתכם בחיוך, ולפעמים בלחץ לעוד יום לימודים ומצפים לראות אתכם חוזרים הביתה, לבית בו משפחה שלמה חיה חיים מלאי תוכן ומשמעות".
כך בנאום מרגש ונוגע ללב פתח אילן גריידי, אביו של ירין גריידי ז"ל, את טורניר הכדורשת והכדורעף בתיכון רמון. ירין, תלמיד תיכון רמון, נהרג לפני 9 שנים כשהוא רק בן 16, לאחר שאופנועו החליק. מאז מקיימת משפחתו ותיכון רמון בשיתוף עם עיריית הוד השרון טורניר כדורשת וכדורעף מסורתי.
ירין גריידי ז"ל | צילום: פרטי, באדיבות עיריית הוד השרוןירין גריידי ז"ל | צילום: פרטי, באדיבות עיריית הוד השרון
ירין גריידי ז"ל | צילום: פרטי, באדיבות עיריית הוד השרון
(ירין גריידי ז"ל | צילום: פרטי, באדיבות עיריית הוד השרון)
אילן גריידי המשיך בנאום שאי אפשר להתעלם מכוחו: "תשע שנים עברו מאותו יום מר ונמהר, יום בו המילה ״קשה״ קיבלה משמעות אחרת ופרופורציות למהות הקושי".
ואתם, כל מה שאתם רוצים זה שוב לשמוח, ליהנות, להתרגש ולהרגיש בטוחים שבכל מקום שתהיו, ההורים יהיו שם בשבילכם. תעצמו עיניים ודמיינו לכם את ההורים שאוהבים אתכם, כמה הם גאים בכם, כמה הם עברו בחיים מיום שנולדתם ועד היום, חבקו אותם ותגידו להם, שאתם מעריכים את כל מה שהם עושים עבורכם. בשבילנו ירין תמיד יהיה חסר, לא נוכל לחכות לו שיחזור, ולא נוכל לחבק אותו כשישוב. ואתם ילדים מקסימים, חישבו על המשפחות שלכם לפני כל צעד פזיז או מסוכן שאתם עושים. על האהבה שהם מעניקים לכם, על הקושי לחיות בלעדיכם אם חלילה יקרה לכם משהו".
כל אחד בחיים חווה קושי כלשהו, אם זה בבית, בלימודים, עם חברים או בכל מצב. בידיכם הבחירה מה לעשות עם הקושי, האם לוותר לעצמכם או להתגבר על הקושי ולהצליח. אנחנו בחרנו להתגבר על הקושי ולהמשיך חיים מלאי משמעות ותוכן, ומתוך הכאב הנורא, אנו ממלאים את חיינו בשמחה וחינוך לערכים ונתינה. אני מאחל לכם שדווקא מהקושי תצמחו ותגיעו להישגים חדשים. אני מבקש לברך אתכם, בהצלחה בטורניר, חג שמח וחופשה מהנה".
זוכי הטורניר על שם ירין גריידי | צילום: באדיבות עיריית הוד השרוןזוכי הטורניר על שם ירין גריידי | צילום: באדיבות עיריית הוד השרון
זוכי הטורניר על שם ירין גריידי | צילום: באדיבות עיריית הוד השרון
(זוכי הטורניר על שם ירין גריידי | צילום: באדיבות עיריית הוד השרון)
הטורניר הפגיש קבוצות תלמידים מהתיכון שהתחרו בספורטיביות וכיבדו את המעמד. כיתה י"א 6 ניצחה בטורניר הבנות, בעוד שבטורניר הבנים זכתה כיתה י"ב 6. אנחנו תקווה שבעתיד הטורניר יהפוך להיות כלל הוד השרוני, ולא רק בתיכון רמון.
בטקס הסיום נכחו הוריו של גריידי, עופרה ואילן, ואיציק בן דור מנהל רשות הספורט העירונית שבירך את השחקנים והעניק את הפרסים לזוכים.